· 

Завершився черговий етап проєкту на Сході України


"Учень - це не посудина, яку потрібно наповнити,

 а факел, який треба запалити”

 Костянтин Ушинський

 

 

У стартап-школах цільових університетів Сходу України закінчився другий цикл навчання за програмами «Основи інноваційного підприємництва та практика запуску стартапу» та «Основи малого інноваційного бізнесу» в рамках проєкту «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України»

 

 

У травні-червні 2021 в цільових університетах Сходу України пройшли дводенні тренінги для другої групи слухачів.

 

Тренінг «Фінансування стартапів та організація підприємства», тренер Олексій Струцинський:

 

  • 11-12.05.2021 – Донбаська державна машинобудівна академія (Краматорськ)
  • 13-14.05.2021 - Луганський національний аграрний університет (Слов’янськ)
  • 18-19.05.2021 – Приазовський державний технічний університет (Маріуполь)
  • 07-08.06.2021 – Луганський національний аграрний університет (Старобільськ)

Учасники тренінгу отримали знання про фінансування стартапу на різних етапах його розвитку, види інвестицій і послідовність їх залучення; чинне законодавство з питань реєстрації та ведення бізнесу, підготовку установчих документів; пошук бізнес-партнерів, управління відносинами з ними; практичні аспекти роботи з організації бізнесів з виробництвом товарів, з наданням послуг та їх комбінації, найбільша увагу приділили організації малого бізнесу.

 

Учасники також напрацювали вміння та навички розрахунку основних фінансових показників стартапу, оцінювання його вартості та строків самоокупності; використання інструментів оцінювання стану проєкту, управління часом, завданнями та комунікаціями; ділової комунікації та комунікацій в малій команді в умовах нестачі часу та ресурсів.

 


 

У Маріуполі на прохання стартап-команд тренер Олексій Струцинський провів 20 травня додатковий одноденний тренінг «Розробка бізнес-продукту на основі переліку проблем та потреб клієнтів», присвячений поглибленому опрацюванню практичних аспектів роботи з кінцевими споживачами продукту/послуги та іншими зацікавленими сторонами (потенційними бізнес-партнерами, постачальниками, зовнішніми виконавцями, інвесторами тощо).

 

Команди стартапів, працюючи над своїми проєктами в реальних «польових» умовах, набули певного практичного досвіду, часто рухаючись вперед методом проб і помилок. У них виникла потреба проаналізувати і систематизувати свій досвід і скласти оптимальний план подальших дій. На тренінгу розглянули конкретні ситуації, у яких автори проєктів зіткнулися з труднощами, всебічно їх проаналізували, виявили плюси і мінуси різних варіантів рішень.

 

Тренінг «Маркетингові стратегії та цифрові комунікації. Типові помилки при запуску стартапу», тренер Валерій Пичко:

  • 11-12.05.2021- Луганський національний аграрний університет (Старобільськ)
  • 13-14.05.2021 – Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля (Сєвєродонецьк)
  • 24-25.05.2021 - Луганський національний аграрний університет (Слов’янськ)
  • 27-28.05.2021 – Донбаська державна машинобудівна академія (Краматорськ)
  • 31.05-01.06.2021 - Донецький національний технічний університет (Покровськ)
  • 03-04.06.2021 - Приазовський державний технічний університет (Маріуполь)

 

Валерій Пичко. Лекція у Краматорську.

 

Перший день тренінгу присвятили розробці маркетингової стратегії стартапу та вивченню основних помилок стартаперів, що приводять до краху стартапів. Розглянули прості інструменти для перевірки бізнес-ідей, вивчення конкуренції на ринку та методи аналізу цільової аудиторії. Учасники отримали навички розробки маркетингового плану стартапа.

 

У процесі другого дня тренінгу учасники вивчали основи архітектури цифрових комунікацій. Вони познайомилися з безкоштовною платформою BLOGGER для створення веб-ресурсів інформаційної підтримки стартап проєктів. Слухачі ознайомилися з інструментами контролю трафіку та керування контентом; розглянули приклади використання соціальних мереж для підтримки стартап проєкту. Виконуючи практичні завдання, вони отримали навички:

  • користування інструментів аналізу та контролю трафіку
  • перевірки унікальності бізнес-ідеї за допомогою інтернет-ресурсів
  • аналізу конкуренції на ринку
  • створення маркетингових сторінок для вивчення цільової аудиторії
  • створення веб-ресурсів інформаційної підтримки своїх проєктів в мережі Інтернет
Валерій Пичко. Лекція у Маріуполі.

 

У рамках навчального курсу «Основи малого інноваційного бізнесу» тренерка Леся Люшенко провела тренінг «Інструменти маркетингу та продажу. Операційна діяльність компанії»:

  •  11-12.05.2021 - Донбаська державна машинобудівна академія (Краматорськ)
  •  13-14.05.2021 - Луганський національний аграрний університет (Слов’янськ)
  •  18-19.05.2021 - Приазовський державний технічний університет (Маріуполь)
  •  07-08.06.2021 - Луганський національний аграрний університет (Старобільськ)

 

 Учасники тренінгу отримали знання про інструменти операційної діяльності та розвитку компанії, процесний підхід до налагодження операційної діяльності; сучасні методи аналізу потенційного ринку збуту, конкурентного середовища реалізації продукту компанії; сучасні інструменти маркетингу для продажів, методики побудови стратегій продажів.

 

Виконуючи практичні завдання, учасники отримали вміння та навички використання інструментів побудови процесів; визначення ідеального клієнта, аналізу вимог до продукту та розроблення рішення для ідеального клієнта; використання інструментів маркетингу для продажів, побудови стратегій продажів. Особливу увагу приділили питанням застосування знань та навичок, набутих під час вивчення курсу, для вдосконалення та модернізації освітньої та науково-дослідної діяльності університетів.

 

«Іноді люди думають, що технології автоматично покращуються кожного року, але, взагалі-то, ні. Вони стають кращими лише тоді, коли над ними оскаженіло працюють розумні люди» (Ілон Маск)

 

Команда Інноваційного холдингу Сікорські Челендж робить все задля того, щоб креативні люди Сходу України не тільки отримали корисні знання та навички з інноваційного підприємництва, а й спалахнули ентузіазмом та бажанням зробити щось нове та корисне для себе та інших.

 

 

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Інноваційному холдингу Sikorsky Challenge  в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Інноваційного холдингу «Сікорскі Челендж» та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.