LessRad.Керівник проекту Микита Гречина
Керівник проекту Микита Гречина

LessRad (від англійської “Less Radiation” – Менше радіації) - унікальне програмне забезпечення, яке здатне «проявляти» рентгенографічні і томографічні знімки.

 

Головною ідеєю проекту є зниження радіаційного навантаження на пацієнта під час проведення рентгенографічних і томографічних досліджень. Паралельно зі зменшенням радіації, завдяки унікальному алгоритму обробки зображень, підвищується інформативність знімка, що в свою чергу дає змогу лікарю більш детально діагностувати ту або іншу патологію.

 

З використанням нашого ПО, можливе рентгенографічне і томографічне сканування пацієнтів при набагато нижчому рівні вихідної напруги рентгенографічного і томографічного апарата.

 

Зниження напруги зменшує радіаційне навантаження на пацієнта, але не впливає на якість знімків.

 

Моделювання на реальних знімках показало, що променеве навантаження на пацієнта можна зменшити майже до 100 разів без втрати інформативності знімка. Крім того зменшення робочої напруги рентгенівського і томографічного обладнання не тільки здешевить вартість комплексу, але і поліпшить умови роботи рентгенологів;

 

Чутливість алгоритму обробки настільки висока, що програма може виявляти артефакти, що викликані некоректними алгоритмами обчислення томограм, або шумовими і регулярними похибками що вносяться трактом в знімок;

 

При розробці томографів нового покоління програма може бути використана як інструмент для проведення метрологічної експертизи системи реєстрації рентгенівських і томографічних знімків.