Безгребельна вільнопотокова електростанціяАндрій Мулярчук
Керівник проекту Андрій Мулярчук

Вирішенням проблеми ефективного перетворення енергії потоку рівнинник річок в електроенергію без впливу на екосистему та значних капіталовкладень може стати плаваюча безгребельна мікроГЕС, в якій для обертання гідротурбіни використовується кінетична енергія природного потоку води.

 

Безгребельна вільнопотокова електростанція з низькошвидкісною гідродинамічною турбіною та саморегулюючою системою рухомих лопатей (Патент на корисну модель №80343 від 27.05.2013р.) – це компактна установка, яка може працювати на рівнинних річках без будь-яких додаткових штучних надбудов та пристроїв.

 

Плаваюча безгребельна електростанція ефективно працюватиме в природних потоках як рівнинних річках , так і на деяких ділянках гірських річок ( діапазон швидкостей течії – від 0,6 м/с до 5 м/с і більше в залежності від запасу міцності конструкції) без зміни характеру течії. Для її роботи не потрібен перепад рівня води в річці (на відміну від існуючих мікроГЕС).

 

Генератор може ефективно працювати при надмалих обертах (від 15 об/хв.) турбіни з діаметром колеса 2 м. При швидкості течії 1,5 м/с мікроГЕС видає потужність ~ 800 Вт.

 

Переваги конструкції – мобільність, екологічність, надійність, робота взимку.

 

Цільова аудиторія такого обладнання - приватний сектор, малий та середній бізнес, аварійно-ратувальні служби, комунальні та муніципальні підприємства.