Електротермохірургічні інструменти



Ігор Худецький
Керівник проекту Ігор Худецький

Електротермохірургічні інструменти для малоінвазивних та ендоскопічних оперативних втручань.

 

Даний проект об’єднує дві групи термохірургічних інструментів, які працюють на різних фізичних принципах.

 

До першої групи відносяться термохірургічні інструменти для високочастотної коагуляції та заварювання судин. Біполярна технологія виготовлення інструментів дозволяє працювати з усім переліком високочастотної термохірургічної апаратури, яка представлена на ринку, в усьому діапазоні частот. Як правило, це апарати з робочою частотою 400 кГц.

 

У свою чергу інструменти для проведення оперативних втручань при проведенні фіброгастроскопії виготовляються по діаметру каналу для зондів конкретного апарату. Наші зонди можуть виготовлятись для апаратів з найменшим каналом діаметром від 2,2 мм. Основне призначення цих зондів: зупинка кровотечі з язв, розривів, ран в дванадцятипалій кишці, шлунку та стравоході. У порівнянні з монополярною технологією та аргоноплазменною технологією для фіброгастроскопів, які є ефективні приблизно у 50 % випадків, біполярна технологія є ефективною приблизно у 80 % випадків. Технологічно виготовлення біполярного зонду є більш складним завданням.

 

Подібні зонди можуть також застосовуватись для зупинки кровотеч в проктології з використанням фіброколоноскопів.

 

Інша підгрупа високочастотного термохірургічного інструменту призначена для роботи з портами 5 мм і 10 мм при проведенні малоінвазивних лапароскопічних оперативних втручань. Застосування біполярної технології дає додаткові переваги хірургу в процесі оперативного втручання.

 

Для проведення малоінвазивних лапароскопічних оперативних втручань, операцій в проктології та відкритих оперативних втручань розроблений набір інструментів, заснований на конвекційно-інфрачервоній технології коагуляції тканин. Ця технологія дозволяє проводити коагуляцію тканин під дією нагрітого потоку повітря у поєднанні з інфрачервоним випромінюванням. Особливості температурного режиму такого теплового потоку та співвідношення конвекційної та інфрачервоної компоненти дозволяють оптимізувати процес обробки тканин рани в залежності від стадії інфекційного процесу.

 

Особливістю цієї технології є поєднання можливості проведення зупинки кровотеч з дрібних судин тканин та паренхіматозних органів (печінки, нирок, тощо) і одночасної дезінфекції рани. Це є важливим при проведенні оперативних втручань з приводу інфекційно-ускладненої хірургічної патології. Технологія є ефективною як для інфікованих ран на ранніх стадіях інфекційного процесу, так і при хронічних гнійних ранах.

 

Суттєвою перевагою при просуванні електротермохірургічного інструменту для малоінвазивних оперативних втручань на ринок медичних послуг є можливість його поставки у комплекті з багатофункціональним термохірургічним апаратом БТА-300 ПАТОНМЕД.

 

Апарат поєднує можливість застосування усього набору високочастотного та конвекційно-інфрачервоного термохірургічного інструменту. Апарат пройшов повний цикл доклінічних випробувань, виготовляється та експлуатується в рамках договорів про науково-технічну співпрацю.