· 

Екологічні добрива із водоростей Азовського моря


Знайомтесь! Це Марія Шабанова, студентка із Маріуполя, авторка проєкту “Містер Seaweed”- екодобрива з водоростей Азовського моря.

 

 

Добрива є важливою складовою сучасного рослинництва.

 

А інтенсивне землеробство без добрив — це сьогодні такий самий оксюморон, як гарячий лід чи крижане полум’я. Кожен аграрій знає: скільки «вкинеш» у землю, стільки з неї й отримаєш. 

 

 Все розпочалося для Марії Шабанової , студентки із Маріуполя, з тренінгів “Основи інноваційного підприємництва на практиці”, які провели в Приазовському державному технічному університеті досвідчені тренери інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”. 

 

Марія Шабанова:“На тренінгах ми говорили про креативне підприємництво. Однією з моїх ідей було виготовлення плаcтирів із властивостями бананової шкурки. Всім відомо, що на банані можна легко впасти. Я подумала, що можна використати його властивості та розробити профілактичний пластир”. 

 

Згодом у Марії виникла нова ідея - виготовлення екодобрив із морських водоростей – “Містер Seaweed”. Вона почала читати літературу про це, радитися з батьками та науковцями.

 

“У моїх батьків є теплиця, ми вирощуємо квіти на продаж, тому я знаю, що таке гарне добриво, багато чула про це від батьків, - розповідає Марія. - Я подумала, що можна використати для виготовлення власних екодобрив водорості. Так можна очистити Азовське море, адже волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх, а я подумала, що це може бути бізнесом. Seaweed – у перекладі з англійської – морські водорості – так я придумала назву для свого продукту”.

Ця ідея у Марії народилася взимку, коли водоростей в морі не було. Водоростями поділився викладач і вона розпочала експерименти – зробила екстракт з водоростей і перенесла свої дослідження в батьківську теплицю. 

 

“Я поставила водорості на водяну баню і стала випаровувати воду. Потім кілька тижнів відстоювала цю суміш, постійно спостерігала за процесом, змінами, які відбувалися, робила фото, записи. Коли добриво було готове, я розвела його з водою та почала поливати ним один з трьох горщиків з кімнатною рослиною. Другий горщик з подібною рослиною я поливала добривом із крамниці, а в третій горщик взагалі не додавала ніяких добрив. Вже зараз експеримент показує чудові результати”, - говорить дівчина. 

 

Читати докладніше >>>