Модуль корекції кислотності ФОДРКерівник проекту  Євген Любимов
Керівник проекту Євген Любимов

Численні дослідження, проведені як в нашій країні, так і за кордоном показали, що забруднення робочих рідин механічними частинками і водою призводять до цілого ряду негативних наслідків і, врешті-решт, до значного економічного збитку (зупинка процесу, ремонт обладнання, передчасне старіння та заміна робочих рідин).

 

Забезпечення промислової чистоти мастилосистем турбоагрегатів і турбінних мастил є одним із актуальних завдань в енергетиці. Очисне обладнання, що застосовується сьогодні в промисловості, використовує пористі змінні фільтроелементи та або не досягає бажаних результатів, або вартість такої очистки перевищує вартість самого мастила.

 

В основу комплексу фільтрів ФОДР (фільтри очищення діелектричних рідин) покладено принцип очищення за допомогою електростатичних фільтрів. У цьому комплексі вирішена головна задача - пористі змінні фільтроелементи тонкого очищення замінені на довговічний електростатичний фільтр, що зводить собівартість очищення до мінімуму.

 

Але у 90% випадків основною причиною списання мастил в атомній енергетиці є процес окислення.

 

2,4 млн. USD вартість заміни списаного мастила

1,8 млн. USD втрати простою енергоблоку при заміні мастила

 

Модуль корекції кислотності ФОДР дозволяє:

  • уповільнити процес окислення мастила
  • усунути передчасну заміну мастила
  • виключити необхідність зупинки енергоблоку

Крім того, очистка однієї тонни мастила займає всього 29 хвилин.

 

Модернізація установок ФОДР модулями корекції кислотності мастил зі змінними картриджами дозволить уповільнити процес старіння мастила, а також продовжити ресурс роботи мастиломісткого обладнання.