Вуглецева сорбуюча пов'язкаЛариса Сахно
Керівник проекту Лариса Сахно

Вуглецева сорбуюча пов'язка на основі активованих волокнистих вуглецевих матеріалів.

 

Пов'язка вуглецева сорбуюча є активованим волокнистим вуглецевим матеріалом із розвинутою (1500 см2/г) сорбційною поверхнею та унікальними сорбційно-кінетичними характеристиками, які забезпечують швидке поглинання з раневого вмісту великої кількості (до 1,5 г на 1 г власної ваги) різноманітних біологічно активних компонентів, включаючи продукти білкового катаболізму та протеолізу, бактеріальні ендотоксини, біогенні аміни та медіатори запалення, що викликає зменшення інтенсивності місцевої судинної і запальної реакції.

 

Особливості поверхні волокнистих вуглецевих матеріалів забезпечують скорочення кровотечі та зниження крововтрати у 1.5-2 рази.

Використання такої пов'язки покращує місцевий гемостаз, спиняє травматичний набряк, знижує інтенсивність місцевої та загальної запальної реакції, запобігає розвиткові ускладнень, прискорює регенеративні процеси та скорочує термін загоєння рани.

 

Пов'язка не має побічних ефектів, не має токсичної, подразнюючої та алергенної дії, та успішно використовується в хірургії та комбюстіології (в лікарнях та вдома). 

 

Особливо актуальним є використання пов'язки для дошпитальної обробки опіків у дітей та при надзвичайних ситуаціях (у формі стандартного набору засобів для аварійно-рятувальних груп).

 

Використання адсорбційної вуглецевої пов'язки в перші години після термічної травми II-III ступеня гальмує подальший розвиток локальних проявів опікової хвороби, швидко знімає біль та в 1.5-1.7 разів прискорює процес загоєння рани.

 

На сьогоднішній день пов'язка впроваджена у ряді військових та цивільних медичних закладів України. Сертифікована на відповідність вимогам ДСТУ ISO 13485:2005, EN ISO 13485:2012 у сфері проектування, виробництва та реалізації медичної продукції.