· 

Інна Малюкова. Зустріч в Полтавській політехніці


10 березня у Центрі сучасного мистецтва Полтавської політехніки відбулася мотиваційна зустріч керівниці Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" та Всеукраїнської інноваційної екосистеми "Сікорські Челендж" Інни Малюкової зі студентами та випускниками університету. Учасники обговорили діяльність інноваційної екосистеми, існуючі бізнес-моделі та стартап-школи України.

 

 

На зустрічі, яка відбулася в рамках Меморандуму з реалізації програми створення та підтримки інноваційного кластеру в місті Полтава , були присутні студенти, випускники різних навчально-наукових інститутів і факультетів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

 

Студенти і викладачі обговорили основні напрямки діяльності Всеукраїнської інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge», розглянули моделі взаємодії вже існуючих стартапів та провідних українських закладів вищої освіти, представників органів місцевої влади та залучених інвесторів. На прикладі окремих форм інноваційної діяльності присутні обговорили існуючі проблеми в Україні – відсутність підтримки молодіжних інноваційних проєктів на локальному рівні, брак досвіду та певних практичних знань, брак віри у власні сили.

 

 

Створення першої в Україні стартап-школи, в якій вирощуються та втілюються в життя інноваційні ідеї, відбулося в Національному технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на основі вивчення та аналізу практичної діяльності ізраїльських та каліфорнійських стартапів.

Ідея створення системи стартап-шкіл прийшла несподівано – під час поїздок до Сполучених Штатів Америки та Ізраїлю. Саме в університетах (Каліфорнійському, Стенфорді, Берклі) Інна Малюкова одразу усвідомила одну річ – у власному університеті має створювати все по-іншому, адже їхня бізнес модель тут не запрацює!

«Всеукраїнська інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge» –потужний стартап, що розпочав свою діяльність у непростому 2014 році, проте окремі елементи інноваційної екосистеми почали впроваджуватися набагато раніше у науковій та освітній діяльності КПІ імені Ігоря Сікорського.

За час з 2018 року, коли на базі Полтавської політехінки почала діяти перша на Полтавщині стартап-школа, відбулося чимало позитивних змін, був здобутий перший корисний досвід. Приємно усвідомлювати той факт, що динамічний розвиток стартапів по всій країні мотивує молодь ще наполегливіше працювати над власними проєктами.

Масштабна зміна існуючих бізнес-моделей, контексту взаємодії з кращими інноваційними університетами країни, дружнє партнерство з усіма учасниками екосистеми, державна і локальна підтримка на етапі реалізації найкрутіших проєктів – ключ до розуміння того, чим ми займаємося», - говорить Інна Малюкова.

Головною складовою будь-якої інноваційної системи залишається молода людина, що прагне розвиватися у сфері підприємництва та надихатися ідеями своїх попередників і сучасників.

 

Читати далі>>>