Точкове електромагнітне зондування.Керівник проекту Ігор Скопіченко
Керівник проекту Ігор Скопіченко

Технологія точкового електромагнітного зондування (ТЕМЗ) - сучасний точний інструмент пошуку родовищ нафти і газу.

 

Простота використання і застосування робить Технологію TЕMЗ ефективним інструментом для швидких і точних рішень. Вона завжди може доповнювати дані сейсморозвідки для більш точного прогнозу наявності покладів вуглеводнів.

 

Проведення дослідження за технологіями ТЕМЗ не вимагає використання громіздкого автотранспорту, великотоннажних суден і значних людських ресурсів. Можна працювати з борта невеликого судна, або маленького катера, літака, вертольота, безпілотника, автомобіля або просто пішки.

 

Роботи виконуються без будь-яких шкідливого впливу на навколишнє середовище, тобто метод ТЕМЗ є абсолютно екологічно безпечним.

 

При використанні одного комплекту обладнання на проведення досліджень та інтерпретацію отриманої інформації (отримання графічної моделі родовища) потрібно часу в три рази менше, ніж при сейсмічних дослідженнях на аналогічній площі.

 

Існує можливість проведення досліджень на важкодоступній місцевості - в лісах, водоймах, на морських акваторіях, в водно-болотних районах, на крутих підйомах, в гірській місцевості і т.п.

 

Метод ТЕМЗ за характером електромагнітних аномалій може визначати не тільки форму, обсяг і координати об'єкта, але і визначати, як виконана та чи інша позитивна структура (це нафта, газ або вода).

 

Переваги методу ТЕМЗ в порівнянні з сейсморозвідкою це, в першу чергу, достовірність, а крім того висока точність визначення родовищ на глибинах понад 5000 м. та можливість визначення нафти і газу у внеструктурних, в т.ч. тектонічних, пастках.

 

Метод був перевірений при проведенні робіт в Україні, Росії, Казахстані, США, Індії, Нігерії, Антарктиді і ін. країнах.