· 

Співпраця EU4Business та Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" триває


На замовлення програми "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП" Інноваційний холдинг "Сікорські Челендж" розробив  Методологію проведення Конкурсів бізнес-ідей для забезпечення ефективної та прозорої підтримки  муніципалітетами новостворених та існуючих малих та середніх підприємств (МСП).

 

Незважаючи на війну, дві третини українських компаній працюють. Дякуємо Програмі EU4Business, яка допомагає насамперед тим малим та середнім підприємствам, що перебувають у несприятливому становищі та тим, хто тільки розпочинає свій шлях у малому та середньому бізнесі. 

 

Ця програма допомоги триває вже кілька років і включає навчальні тренінги з розвитку підприємницької культури для представників міських рад та підприємців, індивідуальні консультації з питань маркетингу, особливостей роботи бізнесу у військовий час, розширення доступу малого і середнього бізнесу до ринків, у тому числі міжнародних, та впровадження інновацій у секторі МСП.

 

Одним із ефективних інструментів підтримки МСП є проведення Конкурсів бізнес-ідей, завдяки яким міські ради обиратимуть  перспективні для громади проєкти та допомагатимуть втілити їх у життя.

 

Наскільки складно організувати проведення Конкурсу бізнес-ідей? Хтось скаже - просто, хтось - ні. Найцікавіше, що обидві сторони будуть праві. Адже це просто для того, хто знає як це робити, але зовсім не просто для того, хто робить це вперше.

Найпоширенішою проблемою організаторів-початківців є не лише відсутність досвіду у проведенні подібних заходів, а й відсутність готової та випробуваної методології проведення таких конкурсів. Саме тому допомога з боку партнерів, які мають досвід та зможуть підготувати необхідні методологічні та рекомендаційні матеріали є дуже важливою. 

 

Інноваційний холдинг "Сікорський Челендж" вже багато років займається організацією та проведенням Конкурсів інноваційних проєктів. Завдяки знанням та досвіду у цій сфері компанія стала переможцем тендеру на розроблення Методології проведення Конкурсів бізнес-ідей для міських рад, які б сприяли підтримці новостворених та існуючих малих та середніх підприємств (МСП).

За програмою EU4Business з травня 2023 року розпочалась розробка Методології проведення Конкурсів бізнес-ідей для наступних міст:
 
  • Кам’янець-Подільський
  • Житомир
  • Біла Церква
  • Кременчук
  • Чернівці
  • Івано-Франківськ  
 
На першому етапі проєкту (травень-червень) фахівці Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" відвідали міські ради вказаних міст та познайомилися з їх представниками, поділилися власним досвідом у проведенні аналогічних Конкурсів та дізнались про особливості функціонування малого та середнього бізнесу у кожному з міст.
В результаті зустрічей було розроблено:
  1. Методичні рекомендації щодо проведення Конкурсу проєктних рішень (інноваційних проєктів, бізнес-ідей тощо)
  2. Типове Положення про Конкурс бізнес-ідей.
До Типового  Положення про Конкурс бізнес-ідей увійшли три додатки:
  1. Аплікаційна форма заявки на участь у Конкурсі
  2. Шаблон презентації бізнес-ідеї
  3. Особливості проведення Конкурсу бізнес-ідей у цільових містах в 2023 році.
Розроблені документи були розіслані партнерам з міських рад для ознайомлення та опрацювання, після чого відбулись онлайн-обговорення:
• 6 липня - з представниками Івано-Франківська, Житомира та Кременчука
• 11 липня - з представниками Білої Церкви, Кам'янець-Подільського та Чернівців.
Під час обговорення з представниками міських рад були внесені поправки та доповнення до Методології проведення Конкурсу бізнес-ідей, узгоджені аплікаційні форми заявки на Конкурс та шаблони презентацій конкурсантів, погоджені критерії оцінювання, за якими журі оцінюватиме бізнес-ідеї фіналістів.
Враховуючи рекомендації GIZ було прийняте важливе рішення - кількість студентських проектів не має перевищувати 20% від загальної кількості прийнятих на конкурс заявок і тільки за умови дійсно важливих проєктів для міської громади та за умови створення переможцями приватного підприємства задля реалізації запропонованої бізнес-ідеї.
Перший етап проєкту завершено. Міські ради отримали Методологію проведення Конкурсів бізнес-ідей та всі необхідні інструменти, які мають допомогти в ефективній підготовці та проведенню міських Конкурсів. Бажаємо успіху і чекаємо на результати!
Щоб Україна стала сильною економічно розвиненою країною, вона повинна використовувати увесь свій потенціал. Програма EU4Business сприяє тому, щоб кожен українець міг зробити свій внесок в економічний успіх.
Довідкова інформація: 
Проєкт виконується Інноваційним холдингом "Сікорські Челендж" в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації є виключною відповідальністю Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.
 
Тетяна Кресан для блогу Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж"