Multisensor AZIOTКерівник проекту Володимир Рєзнік
Керівник проекту Володимир Рєзнік

Дослідження впливу СО2 на самопочуття людини показали, що при високих концентраціях цього газу в повітрі проявляється значне зниження уваги і виникає хронічна втома. Більш того, вуглекислий газ стає причиною підвищеної захворюваності людей. При тривалому впливі вуглекислого газу на організм людини, в крові починають відбуватися біохімічні зміни, що призводить до гіпертонії, ослабленню серцево-судинної системи і т. д.

 

Контролювати вуглекислий газ потрібно не тільки в школах, дитячих садах і офісах, але і в квартирах, а особливо в спальнях. Підвищений вміст вуглекислого газу в квартирі може привести до головних болів і безсонні.

 

Для рослин справа йде з точністю до навпаки. В першу чергу для них вуглекислий газ є джерелом вуглецю для процесу фотосинтезу. Численні досліди показали, що при збагаченні повітря теплиць вуглекислим газом не тільки зростає продуктивність рослин і прискорюється їх зростання, але також підвищується стійкість до різних захворювань.

 

Не менш важливо контролювати в приміщенні рівень вологості.

 

Занадто висока вологість призводить до виникнення цвілі, вірусів, грибка і пилових кліщів, які можуть викликати алергію і респіраторні захворювання. Підвищена вологість може стати причиною артриту, підвищення втоми і мігрені.

 

Занадто низька вологість також є вкрай небезпечною для здоров'я людини. Вона може привести до носових кровотеч, подразнення шкіри очей, свербіння, утрудненого дихання, емоційної дратівливості.

 

Multisensor AZIOT дозволяє віддалено проводити моніторинг якості повітря в будь-якому приміщенні.

 

Пристрій надає інформацію як на самому пристрої, так і в Вашому мобільному телефоні, про температуру повітря, вологість і кількості СО2 в приміщенні. Він має на борту датчики температури, вологості, СО2, атмосферного тиску, наявності зовнішнього живлення, годинник і акумуляторну батарею з віддаленою індикацією її заряду. Живлення приладу здійснюється від мережі змінного струму 220 В. Потужність приладу 3 Вт.

 

Принцип роботи системи полягає в тому, що інформація про температуру, вологість, СО2, атмосферний тиск та стан акомулятора передається по резервованим та зашифрованим каналам зв’язку від мультисенсора у хмару, до центрального серверу системи. На центральному сервері інформація обробляється, аналізується, перевіряється та по зашифрованим каналам зв’язку передається на кінцеві пристрої користувачів (ПОМ, планшет, смартфон).

 

Система побудована таким чином, що декілька користувачів, в залежності від прав доступу, можуть отримувати інформацію з одного або декількох мультисенсорів. Крім того, декілька мультисенсорів можуть об’єднуватись в окрему групу та відображатись на дашборді у вигляді різнокольорових індикаторів, як на карті місцевості, так й на плані будівлі.

 

Програмне забеспечення IoT платформи є ядром системи AZIOT Мультисенсор і встановлюється на центральному сервері системи. Відповідні додатки для IOS, Android встановлюються на мобільні пристрої та забеспечують відображення інформації з мультисенсорів в реальному режимі часу, при цьому користувач системи може знаходитись у будь якій точці світу де є доступ до мережі інтернет.