Хроніки мережі стартап шкіл Sikorsky Callenge

Протягом червня 2018 року  у стартап школах Sikorsky Challenge східного регіону України (Покровськ, Сєвєродонецьк, Краматорськ) відбулись завершальні тренінги в рамках програми "Модель стартапів Sikorsky Challenge об'єднує Донбас", підтриманий Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою цього етапу проекту була фінальна підготовка команд та проведення в кожній стартап школі Конкурсу на найкращі проекти.

В першій половині червня в Стартап школах пройшов дводенний тренінг «Створення студентських компаній: практичні аспекти (друга частина)», який провів Олексій Струцинський.

Під час тренінгу учасники вчилися класифікувати користувачів новацій, обговорювали помилки стартапів, хибні припущення, причини загибелі стартапів та на що не треба витрачати гроші на самому початку роботи. Дізналися що це за звір такий «маркетинг проекту», отримали можливість попрацювати над проектом під час індивідуальних консультацій та зкоригувати напрямки розвитку проектів, а відповідно і подальшої роботи команд.

В другій половині червня в школах відбулись фінальні заняття за програмою «Основи інноваційного підприємництва. Практика запуску стартапу», який провів Ігор Пеер.

Протягом цих двох днів учасники доопрацьовували презентації своїх проектів та тренувалися презентувати їх аудиторії. Незважаючи на майбутній конкурс, який передбачає змагання учасників, явного суперництва поміж командами не було, навпаки, всі намагались допомогати один одному.

Перший конкурс стартапів пройшов в Сєвєродонецьку.

Проекти-переможці стартап школи СНУ ім.Володимира Даля (м.Сєвєродонецьк):

  • Eco-profit - Технологія одержання кальцій нітрату (мінеральне добриво, хімічна сировина) з відходів промислової водопідготовки (Корчуганова Олена)
  • ResSearch -Бот та додаток для знаходження стоків та секонхендів поруч з вами (Телишев Аркадіій)
  • YO!bonus - дисконтна систeма, спрямована на покращeння матeріального становища української студeнтської молоді (Семенченко Олексій) 


23 червня 2018 пройшов Конкурс в стартап школі Донецької машинобудівної академії (м.Краматорськ). Було представлено шість проектів, які оцінювало журі у складі: проректор ДДМА, професор Михайло Турчанін, голова президії регіонального відділення МАН з науково-промислового профілю, професор Сергій Ковалевський, міжнародний тренер, співзасновник інноваційної системи Sikorsky Challenge, директор компанії Be Next IT (Ізраїль) Ігор Пеєр, завідувач сектору з питань науки та вищої освіти департаменту освіти й науки ДонОДА Валентин Тарасов, директор ТОВ «Завод автогенного обладнання "Донмет"» Володимир Сергієнко й голова журі – ректор ДДМА Віктор Ковальов.

 

Читати статтю повністю на блозі STARTUP SCHOOL